Naši instruktoři

Na této stránce uvádíme přehled instruktorů, se kterými se nejčastěji setkáte na vzdělávacích a zábavných programech organizovaných naší agenturou Vertigo sports. Při výběru instruktorů klademe důraz nejen na jejich odborné schopnosti, ale i na vstřícnost a komunikativnost s klientem. Náš tým se nadále rozrůstá a rozšiřuje pole svých schopností a dovedností.

 • Jiří Papáč, jednatel společnosti

Studoval obor učitelství na FTVS UK, zkušenosti s outdoor programy získal mimo jiné na Deutsche Sporthochschule v Kolíně nad Rýnem. Několikaletá zkušenost s vedením skupin a přípravou motivačních a incentivních programů pro zahraniční klientelu. Jako lektor rozvojových tréninků úspěšně připravil a vedl programy pro klíčové zákazníky společnosti.

 • Mgr. Jan Veber, jednatel společnosti

Vystudoval obor učitelství na FTVS UK, 7 let pracoval v oblasti incomingu a připravoval incentivní programy převážně pro zahraniční klientelu. Od roku 1999 se věnuje přípravě a realizaci vzdělávacích a zážitkových programů. Jako lektor působí pro klíčové zákazníky společnosti.

 • Karel Rücker

Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, instruktor lanových aktivit I. a II. třídy (licence MŠMT), akreditovaný učitel zážitkové pedagogiky (licence MŠMT), lyžařský instruktor a instruktor vodní turistiky. Zkušenosti v oboru od roku 1995 v několika outdoorových centrech.

 • Oldřich Klapal

Vystudoval obor trenérství na FTVS UK. Je jedním ze základních stavebních kamenů při materiální a logistické přípravě všech kurzů. Na kurzech se specializuje na dohled nad lanovými programy.

 • PhDr. Veronika Pětrošová

Vystudovala Sociální politiku a práci na FFUK. Již mnoho let se věnuje jako psychoterapeut projektů v zařízení pro léčbu drogových závislostí. Externě vede naše rozvojové a vzdělávací programy, zaměřuje se na začlenění zpětné vazby do outdoor programů.

 • Mgr. Tomáš Rydval

Vystudoval FTVS UK, obor trenérství. Připravuje a organizuje programy, které mají za přívlastek extrémní. Sám se aktivně věnuje skokům do vody, boulderingu, parkouru a freerunningu. Více o těchto sportech a životním stylu najdete na jeho webových stránkách.

 • Marian Borsiczky

Je zkušený horolezec, který má na svém kontě nejvyšší vrcholy Evropy a mnoho jiných hodnotných výstupů v horách. Reprezentoval ČR ve sportovním lezení na obtížnost. Studuje obor bioinformatika na MU v Brně. Má nemalé zkušenosti s organizací akcí i v oblasti outdoorových programů, specializuje se na nízké a vysoké lanové aktivity.

 • Mgr. Lenka Papáčová

Vystudovala psychologii na FF UK, několik let pracovala jako psychoterapeut v zařízení pro léčbu drogových závislostí, realizuje semináře se zaměřením na prevenci sociálně-patologických jevů. Prochází výcvikem ve skupinové psychoterapii. Ve společnosti se věnuje lektorské činnosti a utváření indoor programů.

 • Jindřich Pražák

Je všestranný instruktor se specializací na nízké a vysoké lanové dráhy, lezení na skalách a umělých stěnách a strategické hry. Od roku 2005 se věnuje aktivně dřevorubeckým sportům, které také naleznete v naší nabídce a o nichž můžete najít více informací na jeho webu.

 • Mgr. Petr Klein

Je absolvent FTVS UK, asistent na Katedře sportů v přírodě na FTVS UK, dlouholetý průvodce outdoorové cestovní kanceláře, vášnivý vodák, lyžař a cyklista, proto se zaměřuje mimo jiné na vedení vodáckých, cyklistických a zimních programů.

 • Mgr. Jiří Baláš, Ph. D.

Je absolvent učitelství na FTVS UK, specializace "Outdoor leadership", odborný asistent na Katedře sportů v přírodě na FTVS UK, věnuje se přípravě a vedení nízkých a vysokých lanových drah a expedičních programů (VHT, lezení, skialpinismus).