Lyžařská abeceda

Chcete se více dozvědět o moderních trendech v lyžování. Projděte naší lyžařskou abecedou. V teoretické části (3 hodiny) se seznámíte s mechanikou a fyzikou uplatňovanou při současném lyžování (carving, smýkaný oblouk, jízda v prašanu), mechanickými a fyzikálními vlastnostmi lyží. Dovíte se, proč některé lyže drží na umrzlé sjezdovce, proč se některé lyže klepou, proč některé lyže vydrží déle a jiné nikoliv? Seznámíme Vás se základními konstrukcemi stavby lyží, objasníme Vám výběr vhodných lyží podle výkonnosti a stylu lyžaře, druhu terénu a požadované délky a druhu oblouku (carving nebo smyk). Poradíme, jak si počínat v prodejně, jak poznat kvalifikovaného prodavače, na co se máte při nákupu lyží zeptat, jak poznáte kvalitní a méně kvalitní lyži, jak jsou lyže označeny. Je lepší lyže vlastnit nebo si půjčovat? Objasníme Vám účel a smysl lyžařského servisu, jak se brousí hrany lyží, jak se ošetřuje a připravuje skluznice, jakého servisu se máte vyvarovat, co je pro vaše lyže nejlepší?

V praktické části (6 hodin) budete testovat jednotlivé modely lyží, naši instruktoři Vás zasvětí do carvingového a smýkaného oblouku, ale hlavně budete testovat jednotlivé modely lyží.

Cena bez DPH:

1 den               Kč 49 500,--

Cena zahrnuje zajištění a organizaci akce, 4 instruktory-techniky na 6 hodiny, 30 párů testovacích lyží. Cena nezahrnuje náklady na dopravu lyží na sjezdovku a zpět a lyžařské skipasy pro instruktory a účastníky.