Roboti už jdou - STEM teambuilding

Moderátor vám představí program „Roboti už jdou“ a pak už se jen přemístíte na své pracoviště, akce začíná. Společně postavíte a naprogramujete robota. Ten pak bude muset absolvovat předem určenou trať.

Na stole hromádka materiálu ve formě desek, šroubků, koleček, drátků a k tomu šroubovák. Aby to nebylo úplně jednoduché, ke všemu ještě přidáme tablet. První fáze, skládání robota, může začít. Ta netrvá déle než 20 minut. Složení robota tak bude na rozjezd ta lehčí část.

V druhém kroku bude třeba robota zprovoznit, tedy naprogramovat tak, aby vaše příkazy poslechl. Máte v týmu programátory?

Finální částí celé akce bude absolvování připravené trati. Teď se ukáže, jak jste obstáli v prvních dvou krocích. 3, 2, 1 startujeme…

Aktivita vyžaduje, abyste se od začátku správně zorganizovali a vytvořili si plán, kdo co bude dělat. Jedině tak splníte zábavné, ale i celkem náročné úkoly, které na vás čekají. Tato teambuildingová aktivita posílí a zlepší týmovou spolupráci a komunikaci.

Program může mít navíc dobročinný přesah. V rámci vzdělávání STEM* darujete sestavené roboty do vybrané školy a podpoříte tak budoucí matematiky, vědce nebo techniky (za příplatek ceny stavebnic).

*STEM je vzdělávací koncept zaměřený na čtyři obory – přírodní vědy (Science), technologie (Technology), techniku (Engineering) a matematiku (Mathematics). Pod pojmem STEM se neschovává klasický způsob vzdělávání. Tato koncepce naopak cílí na řešení výzev reálného světa a klade důraz na kritické a kreativní myšlení.